Co zrobić, gdy kurier nie odebrał przesyłki?

28-03-2023

Przy każdym zleceniu – niezależnie od tego, czy obsługujemy paczki standardowe, paczki gabarytowe czy niewymiarowe palety – staramy się w taki sposób zorganizować transport, aby zarówno odbiór, jak i dostarczenie pakunku były terminowe.

 

Współpracujemy jednak z wieloma przewoźnikami, którzy w odmienny sposób organizują trasy przewozów oraz korzystają z różnych centrów logistycznych w Polsce i za granicą. W tak skomplikowanym procesie mogą zdarzyć się drobne opóźnienia, które na szczęście nie wpłyną znacząco na czas transportu.

 

W przeważającej części przypadków na opóźnienie wpływają zdarzenia losowe, na które ani kurier, ani firma przewozowa nie mają wpływu. Zaliczają się do nich korki czy wypadki drogowe.

 

Pamiętaj również, że transport palet niestandardowych, transport dłużnicowy lub wysyłka paczek niestandardowych są bardzo skomplikowane pod względem logistycznym. Może się zdarzyć, choć niezmiernie rzadko, że pojemność samochodu zostanie przekroczona lub kierowca skończy już pracę danego dnia (w przypadku paczek niestandardowych kierowców obowiązuje inny tryb liczenia czasu pracy – przeczytasz o tym tutaj).

 

Co zatem zrobić, gdy kurier nie zgłosił się po paczkę lub paletę?

  1. Sprawdź list przewozowy i potwierdzenie złożenia zamówienia. Upewnij się, że wszystkie dane adresowe zostały wpisane poprawnie. Czasami naszym klientom wkrada się błąd podczas wpisywania adresu, przez co kurier nie może dojechać pod właściwy adres.
  2. Jeśli masz opcję śledzenia pakunku (nie jest to np. zamówienie specjalne), sprawdź jej status w zakładce „Zlokalizuj przesyłkę”. Po wpisaniu numeru listu przewozowego dowiesz się, czy Twoje zamówienie zostało przyjęte do realizacji.
  3. Jeśli wszystko się zgadza, a mimo tego kurier nie przyjechał, skontaktuj się z nami. Możesz to zrobić telefonicznie (791-633-233) lub mailowo (zamowienia@espedycja.com). Polecamy ten drugi sposób – pozwoli nam to bez wątpliwości ustalić, co dzieje się z Twoim zamówieniem i jak najszybciej rozwiązać problem. Nie zapomnij podać nam numeru listu przewozowego.

 

UWAGA! Przy składaniu zamówienia na transport miej na uwadze, że data i godzina odbioru przesyłki, które zaznaczasz w formularzu, są wyłącznie przewidywaniami. Mogą więc nieznacznie się różnić od realnego terminu odbioru paczki lub palety. Jeśli zdarzy się drobne odstępstwo od szacunkowej godziny, prosimy o cierpliwość. Współpracujące z nami firmy to doświadczeni i zaufani przewoźnicy, którzy starają się maksymalnie dostosować do swoich klientów. Zapewniamy więc, że ewentualne problemy są rozwiązywane na bieżąco.

Powrót

Czym jest transport LTL? Podpowiadamy!

19.09.2023
Transport LTL to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na przewóz przesyłek drobnicowych. Sprawdź, na czym polega oraz poznaj wszystkie możliwości....
CZYTAJ

W jakich sytuacjach przewoźnik może odmówić załadunku? Podpowiadamy!

05.09.2023
Niewłaściwe opakowanie lub brak dokumentów to najczęstsze powody odmowy transportu. Sprawdź, jak przygotować przesyłkę do bezproblemowego nadania. ...
CZYTAJ

Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu przewoźnika?

19.08.2023
OCP to polisa ubezpieczeniowa dedykowana przewoźnikom. Poznaj szczegółowy zakres jej obowiązywania oraz sytuacje, w których jest niezbędna....
CZYTAJ
Archiwum