Przesyłki paletowe

15-12-2022

Przesyłki paletowe - wysyłka w kraju i za granicą

Chcesz bezpiecznie nadać duże paczki? Interesują Cię tanie przesyłki kurierskie paletowe? Z pomocą naszej firmy spedycyjno-transportowej wyszukasz najlepszych przewoźników, którzy zrealizują Twoje zlecenie w kraju i za granicą.

 

Przesyłka paletowa – co to takiego?

Przeprowadzka, remont, konieczność dostarczenia zamówienia hurtowego – to tylko kilka przykładowych sytuacji stwarzających konieczność wysyłki rzeczy o dużych gabarytach. Takie rozwiązanie stosuje się, kiedy waga paczki przekracza tę, która jest przyjęta dla przesyłki standardowej lub niestandardowej (w zależności od firmy spedycyjnej jest to powyżej 30–50 kg). Ładunek przewozi się na wytrzymałej, drewnianej konstrukcji.

 

Dlaczego warto wybrać przesyłki paletowe?

  • Oferta skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i firm.
  • Możliwość przewozu rozmaitych towarów – jest to sprawdzone rozwiązanie dla podmiotów działających w różnych branżach, m.in. motoryzacyjnej, budowlanej czy przemysłowej.
  • Atrakcyjna cena – wysyłka ładunku na palecie jest tańsza niż nadawanie każdego elementu w osobnej paczce.
  • Krótki czas dostarczenia – zlecenie realizowane jest w ciągu kilku dni, a przesyłka dociera do odbiorcy najczęściej już w następny dzień roboczy po odebraniu jej od nadawcy.

 

Wysyłka na palecie – jak przygotować ładunek do transportu?

Firma kurierska, której zlecisz wysyłkę palety, wygeneruje etykiety transportowe i prześle na wskazany przez Ciebie adres e-mail. Wystarczy, że wydrukujesz te dokumenty i dołączysz je do przesyłki.

 

Im większy gabaryt danej przesyłki, tym większe ryzyko jej uszkodzenia. Dlatego liczą się nie tylko prawidłowy transport, lecz także właściwe zapakowanie. Ta druga kwestia pozostaje w gestii nadawcy. Zanim umieścisz towar na palecie, sprawdź jej stan. Ważne, aby drewno nie było zgniłe, a deski złamane.

 

Pudełka czy inne elementy, które zamierzasz wysłać firmą kurierską, powinny do siebie przylegać i nie mogą być pogięte. Może to grozić przechylaniem się konstrukcji na jedną ze stron w czasie przewozu.

 

Wszystkie rzeczy, które zamierzasz ustawić na podeście, nie mogą wychodzić poza obrys palety. Całość dokładnie owiń wielokrotnie folią stretch i zepnij pasami lub specjalnymi taśmami. Ostatni etap to naklejenie listu przewozowego na paczkę – musi on się znajdować w widocznym miejscu.

 

Co zyskasz, wysyłając palety z espedycja.com?

Organizujemy cały proces dostarczenia palety – od dopasowania pojazdu, poprzez doradztwo w zakresie transportu ładunków, na ich rozładunku kończąc. Oferujemy szeroki wybór sprawdzonych przewoźników, którzy realizują przesyłki paletowe zarówno w kraju, jak i za granicą.

 

  • Kompleksowa obsługa przesyłki – nie musisz się o nic martwić.
  • Duży wybór doświadczonych przewoźników – współpracujemy wyłącznie z renomowanymi firmami.
  • Zawsze wiesz, gdzie znajduje się Twoja przesyłka – w dowolnym momencie możesz sprawdzić status przesyłki.

 

Z espedycja.com błyskawicznie nadasz każdą przesyłkę paletową. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz: wybierzesz typ przesyłki, kraj nadania i kraj dostawy, określisz parametry paczki i wybierzesz kuriera. Przejdź do wyceny i przekonaj się, jakie to proste i wygodne!

 

 

 

Powrót

Główne zasady współpracy ze spedytorem w transporcie międzynarodowym. Poznaj je wszystkie!

16.05.2024
Spedycja międzynarodowa wymaga wiedzy, doświadczenia, ale i kontaktów. Dlatego przygotowaliśmy krótkie zestawienie zasad, jakimi warto kierować się przy wyborze firmy spedycyjno-transportowej. Poznaj j...
CZYTAJ

Przewóz towarów na trasie Polska Francja. Sprawdź, jakie są różnice

06.05.2024
Zastanawiasz się, jakie obowiązki trzeba spełnić, aby transport towarów z Polski do Francji był zgodny z prawem? O tym piszemy w tym artykule! Przeczytaj go, by poznać istotne różnice w prawie obu ty...
CZYTAJ

Jak chronić dane w logistyce?

23.04.2024
Szukasz sposobu na zapewnienie bezpieczeństwa danych w swojej firmie transportowej? Chcesz dowiedzieć się, jakie mogą być konsekwencje z tytułu złamania przepisów RODO? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule....
CZYTAJ
Archiwum