W jaki sposób mogę śledzić przesyłkę?

28-03-2023

Przesyłki zamówione przez espedycja.com możesz śledzić niemalże na bieżąco. Dotyczy to zarówno zwykłych paczek kurierskich, jak i paczek niestandardowych czy transportu paletowego. Wraz ze współpracującymi z nami firmami przewozowymi robimy wszystko, aby dane lokalizacyjne przesyłki były zawsze pod ręką.

 

Ponieważ zajmujemy się głównie wszelkimi gabarytowymi i niewymiarowymi przesyłkami, które często nie są obsługiwane przez najpopularniejsze firmy kurierskie, sposób śledzenia Twojej paczki może się różnić od standardowego.

 

Pamiętaj, że zarówno transport dłużycowy, gabarytowy, jak i transport paletowy (zwłaszcza w przypadku niestandardowych wymiarów palet) jest przeważnie ustalany indywidualnie. Z tego powodu sposób zarządzania zamówieniami niekoniecznie okazuje się zautomatyzowany. Tryb śledzenia przesyłki może nieco odbiegać od ogólnie przyjętej normy.

 

Jesteś jednak w stanie śledzić każde swoje zamówienie. Istnieją dwa główne sposoby lokalizacji przesyłki:

  1. Na stronie głównej espedycja.com znajdziesz pole „Zlokalizuj przesyłkę”. Znajduje się ono u dołu formularza z wyceną. Wystarczy wkleić w nie numer listu przewozowego, który otrzymałeś wraz z potwierdzeniem złożenia zamówienia. Pojawi się wtedy szczegółowa historia transportu. Ten sposób nie jest dostępny u wszystkich przewoźników, a w przypadku niektórych zleceń okazuje się to po prostu niemożliwe. Jeśli więc zależy Ci na śledzeniu paczek, upewnij się, że wybrana przez Ciebie firma oferuje taką możliwość.
  2. Jeśli nie masz opcji śledzenia paczki, skontaktuj się z nami pod adresem zamowienia@espedycja.com. Postaramy się jak najszybciej ustalić lokalizację Twojej przesyłki i dostarczyć Ci pożądane informacje.

 

W obu przypadkach pamiętaj jednak, że ten proces może trochę potrwać. Nawet w przypadku automatycznego śledzenia przesyłek, ich rejestracja odbywa się tylko na niektórych etapach. Prosimy więc o cierpliwość – pożądane informacje na pewno do Ciebie trafią, niezależnie od rodzaju przesyłki i możliwości dotyczących jej śledzenia.

 

INFOGRAFIKA:

JAK MOŻESZ ŚLEDZIĆ PACZKĘ?

  1. OPCJA „ZLOKALIZUJ PRZESYŁKĘ”
  2. KONTAKT Z ESPECYCJA.COM
Powrót

Główne zasady współpracy ze spedytorem w transporcie międzynarodowym. Poznaj je wszystkie!

16.05.2024
Spedycja międzynarodowa wymaga wiedzy, doświadczenia, ale i kontaktów. Dlatego przygotowaliśmy krótkie zestawienie zasad, jakimi warto kierować się przy wyborze firmy spedycyjno-transportowej. Poznaj j...
CZYTAJ

Przewóz towarów na trasie Polska Francja. Sprawdź, jakie są różnice

06.05.2024
Zastanawiasz się, jakie obowiązki trzeba spełnić, aby transport towarów z Polski do Francji był zgodny z prawem? O tym piszemy w tym artykule! Przeczytaj go, by poznać istotne różnice w prawie obu ty...
CZYTAJ

Jak chronić dane w logistyce?

23.04.2024
Szukasz sposobu na zapewnienie bezpieczeństwa danych w swojej firmie transportowej? Chcesz dowiedzieć się, jakie mogą być konsekwencje z tytułu złamania przepisów RODO? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule....
CZYTAJ
Archiwum