Jak złożyć reklamację zgubionej lub uszkodzonej przesyłki?

04-07-2022

Dokładamy wszelkich starań, aby transport przebiegał sprawnie, bez żadnych zakłóceń i przykrych niespodzianek. Nie mamy jednak wpływu na zdarzenia losowe – na każdej trasie mogą zdarzyć się nieprzewidziane sytuacje. W takich niezwykle rzadkich przypadkach robimy wszystko, żeby rozwiązanie problemu było dla Ciebie korzystne.

 

Jeśli przydarzy Ci się nieprzyjemna sytuacja z wysyłką, Twoja paczka ulegnie uszkodzeniu, zostanie zgubiona lub nie dotrze na czas, możesz skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo.

 

Najszybszym i najprostszym sposobem jest jednak oficjalne złożenie reklamacji za pomocą formularza. Jak to zrobić?

  1. Wejdź w zakładkę REKLAMACJE. Znajdziesz tam odpowiedni formularz.
  2. Podaj numer listu przewozowego. Pozwoli nam to szybko zidentyfikować Twoją wysyłkę.
  3. Zaznacz powód reklamacji.
  4. Podaj opis zdarzenia. Im dokładniej to zrobisz, tym sprawniej będziemy w stanie rozpatrzyć reklamację. W efekcie szybciej otrzymasz pomoc. Postaraj się jednak stosować zwięzły język – najlepiej, jeśli opis zawrzesz w punktach.
  5. Opisz swoje roszczenia. Powinny być adekwatne do poniesionej szkody materialnej lub niematerialnej.
  6. Podaj swoje dane.
  7. Załącz pliki (np. fotografie lub dokumenty), jeśli uznasz, że pozwolą one lepiej zobrazować sytuację.
  8. Wyślij formularz.

 

Dokładnie przeanalizujemy Twoją reklamację i zajmiemy stanowisko w ciągu 14 dni.

 

Aby zmniejszyć ryzyko zgubienia paczki oraz jej uszkodzenia w transporcie (zwłaszcza jeśli chodzi o paczki niestandardowe lub zawierające towary wrażliwe) odpowiednio zabezpiecz ładunek.

 

Zadbaj przede wszystkim o właściwe opakowanie dla paczki oraz jej oznaczenie. Przykładowo, jeśli chcesz uniknąć zniszczenia delikatnej przesyłki, umieść w odpowiednim miejscu napis OSTROŻNIE. Możesz też wybrać przewoźnika, który w oferuje usługę specjalnych warunków przewozu, np. nieskładowania innych przesyłek na palecie.

 

Upewnij się, że wszystkie dokumenty transportowe zostały wypełnione poprawnie, informacje umieszczone na etykiecie są czytelne. Powinna być ona dobrze przytwierdzona do paczki.

 

Jak widzisz, możesz również samodzielnie zadbać o to, aby Twoja wysyłka dotarła do celu na czas i w nienaruszonym stanie.

 

 

Powrót

Główne zasady współpracy ze spedytorem w transporcie międzynarodowym. Poznaj je wszystkie!

16.05.2024
Spedycja międzynarodowa wymaga wiedzy, doświadczenia, ale i kontaktów. Dlatego przygotowaliśmy krótkie zestawienie zasad, jakimi warto kierować się przy wyborze firmy spedycyjno-transportowej. Poznaj j...
CZYTAJ

Przewóz towarów na trasie Polska Francja. Sprawdź, jakie są różnice

06.05.2024
Zastanawiasz się, jakie obowiązki trzeba spełnić, aby transport towarów z Polski do Francji był zgodny z prawem? O tym piszemy w tym artykule! Przeczytaj go, by poznać istotne różnice w prawie obu ty...
CZYTAJ

Jak chronić dane w logistyce?

23.04.2024
Szukasz sposobu na zapewnienie bezpieczeństwa danych w swojej firmie transportowej? Chcesz dowiedzieć się, jakie mogą być konsekwencje z tytułu złamania przepisów RODO? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule....
CZYTAJ
Archiwum