Jak złożyć reklamację zgubionej lub uszkodzonej przesyłki?

04-07-2022

Dokładamy wszelkich starań, aby transport przebiegał sprawnie, bez żadnych zakłóceń i przykrych niespodzianek. Nie mamy jednak wpływu na zdarzenia losowe – na każdej trasie mogą zdarzyć się nieprzewidziane sytuacje. W takich niezwykle rzadkich przypadkach robimy wszystko, żeby rozwiązanie problemu było dla Ciebie korzystne.

 

Jeśli przydarzy Ci się nieprzyjemna sytuacja z wysyłką, Twoja paczka ulegnie uszkodzeniu, zostanie zgubiona lub nie dotrze na czas, możesz skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo.

 

Najszybszym i najprostszym sposobem jest jednak oficjalne złożenie reklamacji za pomocą formularza. Jak to zrobić?

  1. Wejdź w zakładkę REKLAMACJE. Znajdziesz tam odpowiedni formularz.
  2. Podaj numer listu przewozowego. Pozwoli nam to szybko zidentyfikować Twoją wysyłkę.
  3. Zaznacz powód reklamacji.
  4. Podaj opis zdarzenia. Im dokładniej to zrobisz, tym sprawniej będziemy w stanie rozpatrzyć reklamację. W efekcie szybciej otrzymasz pomoc. Postaraj się jednak stosować zwięzły język – najlepiej, jeśli opis zawrzesz w punktach.
  5. Opisz swoje roszczenia. Powinny być adekwatne do poniesionej szkody materialnej lub niematerialnej.
  6. Podaj swoje dane.
  7. Załącz pliki (np. fotografie lub dokumenty), jeśli uznasz, że pozwolą one lepiej zobrazować sytuację.
  8. Wyślij formularz.

 

Dokładnie przeanalizujemy Twoją reklamację i zajmiemy stanowisko w ciągu 14 dni.

 

Aby zmniejszyć ryzyko zgubienia paczki oraz jej uszkodzenia w transporcie (zwłaszcza jeśli chodzi o paczki niestandardowe lub zawierające towary wrażliwe) odpowiednio zabezpiecz ładunek.

 

Zadbaj przede wszystkim o właściwe opakowanie dla paczki oraz jej oznaczenie. Przykładowo, jeśli chcesz uniknąć zniszczenia delikatnej przesyłki, umieść w odpowiednim miejscu napis OSTROŻNIE. Możesz też wybrać przewoźnika, który w oferuje usługę specjalnych warunków przewozu, np. nieskładowania innych przesyłek na palecie.

 

Upewnij się, że wszystkie dokumenty transportowe zostały wypełnione poprawnie, informacje umieszczone na etykiecie są czytelne. Powinna być ona dobrze przytwierdzona do paczki.

 

Jak widzisz, możesz również samodzielnie zadbać o to, aby Twoja wysyłka dotarła do celu na czas i w nienaruszonym stanie.

 

 

Powrót

Czym jest transport LTL? Podpowiadamy!

19.09.2023
Transport LTL to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na przewóz przesyłek drobnicowych. Sprawdź, na czym polega oraz poznaj wszystkie możliwości....
CZYTAJ

W jakich sytuacjach przewoźnik może odmówić załadunku? Podpowiadamy!

05.09.2023
Niewłaściwe opakowanie lub brak dokumentów to najczęstsze powody odmowy transportu. Sprawdź, jak przygotować przesyłkę do bezproblemowego nadania. ...
CZYTAJ

Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu przewoźnika?

19.08.2023
OCP to polisa ubezpieczeniowa dedykowana przewoźnikom. Poznaj szczegółowy zakres jej obowiązywania oraz sytuacje, w których jest niezbędna....
CZYTAJ
Archiwum