Wysyłka książek kurierem: jak je poprawnie zapakować?

19-09-2022

przewoz-ksiazek

Planujesz skorzystać z usług firmy spedycyjnej, by wysłać książki kurierem? Zastanawiasz się, w jaki sposób należy je zapakować, by bezpiecznie przetrwały transport i dotarły do rąk adresata bez uszkodzeń? O czym należy pamiętać, szykując tego rodzaju towar do wysyłki? Jeśli zmagasz się z takimi pytaniami, przeczytaj koniecznie nasz krótki poradnik. Znajdziesz w nim wyczerpujące informacje ten temat. 

 

Planujesz wysyłkę książek kurierem?

Nowoczesne firmy oferujące usługi spedycyjne stwarzają swoim klientom wiele ciekawych opcji. Jedną z nich jest możliwość szybkiej i wygodnej wysyłki książek. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się skorzystać z tego rozwiązania. Jest to doskonały sposób na sprawienie komuś radości, a jednocześnie pozbycie się dawno przeczytanych i niepotrzebnych już pozycji. Duże znaczenie ma też fakt, że sprzedając zbędne książki, możesz łatwo podreperować domowy budżet, zadbać o dobro planety (papier robi się przecież z drzew), a także... zrobić na półkach nieco wolnej przestrzeni dla kolejnych interesujących lektur. 

Należy jednak mieć na uwadze fakt, że transport krajowy i międzynarodowy odbywa się niekiedy na znacznych odległościach, a powierzone kurierowi przesyłki często wędrują przez wiele rąk, zanim wreszcie trafią pod wskazany adres. Pracownicy firm spedycyjnych dokładają oczywiście wszelkich starań, by zawartość takiej paczki nie uległa zniszczeniu podczas przewozu. Zawsze jednak może się zdarzyć, że po drodze wystąpią jakieś nieprzewidziane okoliczności. Należy więc być na nie przygotowanym i we właściwy sposób przygotować książki do wysyłki. 

O czym musisz pamiętać, wysyłając książki kurierem?

Każda paczka, jaką powierzasz kurierowi, musi być odpowiednio zapakowana na czas transportu. Na szczęście jest to całkiem proste — szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na stronie firmy spedycyjnej. Warto też pamiętać, że w przypadku wysyłki książek należy szczególnie zadbać o kwestie bezpieczeństwa. Papier jest podatny nie tylko na zagniecenia czy rozdarcie, ale również na wilgoć. Paczka wcale nie musi zostać zalana, by ulec zniszczeniu — wystarczy, że będzie przewożona lub sortowana w nieodpowiednich warunkach.

Dlatego właśnie najważniejszą rzeczą, o jaką musisz zadbać, pragnąc wysłać książkę kurierem, jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika — takiego, dla którego transport krajowy i międzynarodowy stanowi chleb powszedni i który potrafi zorganizować sprawną, bezproblemową spedycję. 

ksiegi-do-transportu

Jak zabezpieczyć książki przeznaczone do transportu?

Przygotowując książkę do wysyłki, musisz zadbać o to, by ochronić ją przed działaniem czynników zewnętrznych. Dotyczy to zwłaszcza rogów stron i okładek, które są najbardziej narażone na uszkodzenia. Pamiętaj też, że w przypadku gdy wysyłasz więcej niż jeden egzemplarz we wspólnym opakowaniu, trzeba zadbać o to, by zawartość paczki nie przemieszczała się podczas transportu.

Jak zatem powinno wyglądać odpowiednio dobrane opakowanie Twojej przesyłki? Oto najważniejsze wytyczne, jakimi warto się kierować:

  • przed umieszczeniem książki w tekturowym opakowaniu dobrze jest owinąć ją folią bąbelkową, która zabezpieczy papier przed wilgocią. Pamiętaj, że w przypadku wysyłki kilku sztuk, należy zawinąć każdą z nich z osobna i dopiero potem umieścić je w pudełku,

  • pojedynczy egzemplarz najlepiej jest przesyłać w specjalnej kartonowej owijce albo kopercie przeznaczonej do wysyłki dokumentów. W przypadku większej ilości książek możesz posłużyć się zwykłym pudełkiem o kształcie prostopadłościanu. Postaraj się unikać opakowań o nietypowych kształtach, ponieważ mogą one niepotrzebnie podwyższyć koszty transportu, 

  • wszystkie krawędzie przesyłki należy zabezpieczyć taśmą klejącą, która dodatkowo usztywni paczkę i zabezpieczy jej zawartość przed zgnieceniem.

Espedycja – firma spedycyjna, której możesz zaufać

Wysyłka książek jest prosta i bezpieczna — mamy nadzieje, że dzięki naszym poradom z łatwością znajdziesz odpowiednie opakowanie, a Twoja przesyłka trafi do rąk adresata terminowo i bez uszkodzeń. Jeżeli zastanawiasz się, któremu przewoźnikowi warto ją powierzyć, sprawdź już teraz naszą ofertę. Jako specjaliści od transportu krajowego i międzynarodowego z łatwością staniemy na wysokości zadania i dowieziemy paczkę pod wskazany adres.

Powrót

Dlaczego warto korzystać z transportu ponadnormatywnego?

25.11.2022
Korzystanie z transportu ponadnormatywnego to prosty sposób na przewóz dużych, ciężkich towarów. Sprawdź, jakie korzyści przyniesie Ci to rozwiązanie....
CZYTAJ

Jakie ekologiczne rozwiązania warto wprowadzić do transportu?

11.11.2022
Przewóz towarów może być przyjazny naturze. Prezentujemy trzy rozwiązania pozwalające na redukcję ilości spalin oraz zmniejszenie kosztów transportu....
CZYTAJ

Przesyłka porcelany kurierem - co musisz wiedzieć?

20.10.2022
Chcesz przesłać kurierem delikatne przedmioty z porcelany? Podpowiadamy, co zrobić, by towar dotarł na miejsce szybko, sprawnie i bez uszkodzeń!...
CZYTAJ
Archiwum