Przesyłka porcelany kurierem - co musisz wiedzieć?

20-10-2022

porcelana

Zamierzasz skorzystać z usług firmy oferującej usługi spedycyjne, by wysłać porcelanę kurierem? Zastanawiasz się, co zrobić, by Twoja paczka dotarła do rąk adresata bez uszkodzeń? Jak wygląda transport krajowy i międzynarodowy w przypadku tego typu przesyłek? O czym warto pamiętać podczas ich pakowania? Jeżeli zmagasz się z tego rodzaju pytaniami, zapraszamy do lektury! 

 

Chcesz przetransportować przedmioty podatne na uszkodzenia?

Nowoczesne usługi spedycyjne umożliwiają przewóz rozmaitych przedmiotów — nawet tych szczególnie kruchych i podatnych na uszkodzenia, jak np. szkło, porcelana, antyki itp. Rzetelna firma organizująca spedycję towarów z łatwością upora się z wyzwaniem, jakim jest dostarczenie takiej przesyłki. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że część odpowiedzialności spoczywa również na Tobie, jako na zleceniodawcy. To od Ciebie zależy przecież, w jaki sposób zapakowana i zabezpieczona zostanie paczka, których materiałów użyjesz do jej wypełnienia itp.

Nie zapominaj, że transport krajowy i międzynarodowy często wiąże się z pokonywaniem dużych odległości. Przesyłka zawierająca delikatną porcelanę będzie więc przechodzić przez wiele rąk i podróżować różnymi pojazdami. Zabezpieczenie jej przed stłuczeniem to kluczowa kwestia. Na szczęście przygotowanie paczki do transportu wcale nie jest trudne. Jako doświadczona firma świadcząca usługi spedycyjne chętnie udzielimy Ci kilku wskazówek. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym sugestiom łatwo poradzisz sobie z tym zadaniem.

O czym należy pamiętać, przesyłając kurierem porcelanę?

Porcelana to wyjątkowo kruchy materiał — i na tym właśnie polega jego urok. Spedycja i transport porcelanowych przedmiotów wymagają więc zachowania szczególnych środków ostrożności. Weź pod uwagę, że osoby pracujące w firmie spedycyjnej mają każdego dnia do czynienia z setkami różnych przesyłek. Musisz więc dołożyć starań, by ułatwić im zadanie, w czytelny sposób informując ich o zawartości Twojej paczki oraz minimalizując ryzyko jej uszkodzenia.

Odpowiednie spakowanie

Podstawowym czynnikiem gwarantującym bezpieczną spedycję i transport delikatnych towarów jest ich właściwe opakowanie. Powinno ono chronić zawartość przed takimi czynnikami, jak:

  • zniszczenie przez upadek z wysokości,

  • uszkodzenie wskutek wstrząsów,

  • przygniecenie przez inne paczki,

  • zagubienie w trakcie sortowania.

Jeśli zastosujesz opakowanie, które spełnia powyższe założenia, będziesz mieć pewność, że spedycja i transport Twojej paczki przebiegną sprawnie i bez niepotrzebnych problemów. Co więcej, możesz to osiągnąć za pomocą bardzo prostych środków, takich, jak zwykłe pudełko kartonowe. Weź pod uwagę fakt, że podczas zamawiania usług spedycyjnych musisz określić parametry swojej przesyłki: jej długość, szerokość i wysokość. Nawet jeśli zamierzasz wysłać porcelanowy wazon o nietypowym kształcie, lepiej jest umieścić go w klasycznym, prostokątnym opakowaniu z tektury. Dzięki temu unikniesz kosztów związanych z koniecznością ręcznego sortowania paczki, a przy okazji ochronisz zawartość przed uszkodzeniem.

fragile

Ochrona paczki

Sztywny karton to nie wszystko — chcąc mieć pewność, że spedycja i transport Twojej porcelany przebiegną bezproblemowo, musisz jeszcze czymś wypełnić puste przestrzenie wewnątrz opakowania. Masz tu do wyboru wiele materiałów — na przykład:

  • zmięte gazety,

  • folię bąbelkową,

  • poduszki powietrzne.

Niezależnie od tego, która z opcji wybierzesz, postaraj się, by porcelana została umieszczona w centralnej części opakowania. Jeśli wysyłasz kilka porcelanowych przedmiotów, zadbaj o to, by ich brzegi nie stykały się ze sobą. 

Oznaczenie paczki

Dobrze zorganizowane usługi spedycyjne wymagają zaangażowania wielu osób. Wysyłając porcelanowe lub szklane przedmioty, musisz zadbać o to, by każdy z pracowników firmy przewozowej wiedział, że Twoja paczka wymaga szczególnie delikatnego traktowania. Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób, używając specjalnego oznaczenia. Etykieta "ostrożnie, szkło" to czytelny znak dla kuriera oraz dla pracowników sortowni.

Espedycja – z nami Twoja porcelana dotrze w jednym kawałku!

Zorganizowanie transportu krajowego i międzynarodowego przedmiotów delikatnych stanowi pewne wyzwanie. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja paczka dotrze na miejsce w nienaruszonym stanie, skontaktuj się z nami. Oferujemy usługi spedycyjne na najwyższym poziomie, dlatego jesteśmy przekonani, że spełnimy Twoje oczekiwania!

Powrót

Czym jest transport LTL? Podpowiadamy!

19.09.2023
Transport LTL to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na przewóz przesyłek drobnicowych. Sprawdź, na czym polega oraz poznaj wszystkie możliwości....
CZYTAJ

W jakich sytuacjach przewoźnik może odmówić załadunku? Podpowiadamy!

05.09.2023
Niewłaściwe opakowanie lub brak dokumentów to najczęstsze powody odmowy transportu. Sprawdź, jak przygotować przesyłkę do bezproblemowego nadania. ...
CZYTAJ

Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu przewoźnika?

19.08.2023
OCP to polisa ubezpieczeniowa dedykowana przewoźnikom. Poznaj szczegółowy zakres jej obowiązywania oraz sytuacje, w których jest niezbędna....
CZYTAJ
Archiwum