E-commerce coraz popularniejszy w Polsce. Sprawdź dlaczego!

09-08-2022

zakupy

Zastanawiasz się, co sprawia, że rynek e-commerce w Polsce rozwija się tak intensywnie? Chcesz wiedzieć, jaką rolę odgrywają w nim usługi spedycyjne? Czy kupowanie i sprzedawanie na odległość mogłoby działać równie sprawnie bez firm oferujących szybki i bezpieczny transport? W niniejszym artykule znajdziesz wyczerpujące informacje na ten temat. Zapraszamy do lektury. 

 

Czym właściwie jest e-commerce?

Najprościej mówiąc, jest to handel przez Internet. Warto jednak pamiętać, że może on być realizowany na wiele sposobów, na przykład:

  • poprzez uczestnictwo w większych platformach sprzedażowych, np. serwisach aukcyjnych,

  • w formie sklepu internetowego danej marki,

  • jako ogłoszenia w Internecie.

Klienci wiedzą doskonale, że zakupy w sieci są tańsze i wygodniejsze, niż te dokonywane w sklepach stacjonarnych. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że e-handel wymaga wdrożenia szeregu nowych rozwiązań, np. takich, jak usługi spedycyjne. Dzięki sprawnie zorganizowanym przewozom transport krajowy i międzynarodowy jest szybki i ekonomiczny, co pozwala na zaoferowanie klientom atrakcyjnych cen i zyskanie nowych rynków zbytu. 

Jak e-handel rozwijał się w Polsce?

Obecnie rynek e-commerce przeżywa prawdziwy rozkwit. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze tak było. Jeszcze na początku obecnego stulecia usługi spedycyjne były znacznie droższe, a przy tym słabo rozwinięte. Podobnie wyglądała sprawa serwisów oraz platform sprzedażowych, które dopiero raczkowały, a przy tym były znacznie mniej przejrzyste i komfortowe, niż dzisiaj. Na dodatek klienci nie byli jeszcze przyzwyczajeni do handlowania na odległość, a dla wielu firm spedycja i sprawna wysyłka paczek wydawała się wielkim wyzwaniem. Dodatkowym utrudnieniem był niski poziom bezpieczeństwa przesyłek. 

Dzisiaj jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej, a jednym z najważniejszych czynników, jakie doprowadziły do zmian na lepsze, był tani, szybki i sprawnie zorganizowany transport krajowy i międzynarodowy. Obecnie usługi przewozowe są na znacznie wyższym poziomie: zarówno kupujący, jak i sprzedawcy nie muszą obawiać się, czy zamówienie dotrze pod wskazany adres, a firmy zajmujące się spedycją oferują możliwość przewozu różnego rodzaju przesyłek — zarówno standardowych, jak i ponadgabarytowych. 

e-commerce

Plusy modelu e-commerce

Komfort, łatwy kontakt z firmą spedycyjną i szerokie możliwości przewozu różnorodnych paczek to nie wszystkie powody, dla których rynek e-commerce rozwija się tak dynamicznie. Należy bowiem pamiętać, że kluczową kwestią w handlu jest zadowolenie klienta — to on wydaje pieniądze, a więc jego preferencje decydują, które gałęzie gospodarki będą się rozwijać, a które nie. Jakie więc jeszcze elementy sprawiają, że e-handel przeżywa swój renesans? 

Szybkie zakupy

Współczesny człowiek żyje w świecie, w którym wiele rzeczy potrzebnych jest "na wczoraj". Sprawnie zorganizowany transport krajowy i międzynarodowy sprawia, że już w ciągu kilku dni można cieszyć się produktami zamówionymi na drugim końcu świata. Paczki z polskiego sklepu moją pojawić się u klienta już po kilkunastu godzinach. Krótko mówiąc, nowoczesne, szybkie usługi spedycyjne pozwalają na "kupowanie czasu", a to może mieć kluczowe znaczenie dla klienta. 

Bezpieczeństwo

Kolejnym elementem przesądzającym o powodzeniu rynku e-commerce jest bezpieczeństwo przesyłek oraz możliwość monitorowania ich lokalizacji na bieżąco. Dobre firmy spedycyjne dbają o to, by paczki docierały pod wskazany adres terminowo i bez uszkodzeń. Zadowolony klient z chęcią dokona w sklepie internetowym kolejnego zakupu, wiedząc, że jego zamówienie będzie zrealizowane w sposób bezpieczny i bezproblemowy.

Dostępność towarów i ekspresowa wysyłka

Nawet najlepiej zaopatrzony sklep stacjonarny ma ograniczony asortyment, dlatego rynek e-commerce zawsze z nim wygrywa. Większa dostępność towarów i szerszy wybór przekładają się na satysfakcję klientów, a sprawny transport krajowy i międzynarodowy sprawia, iż zamówienie błyskawicznie dociera do adresata.

Prowadzisz e-commerce? Zdecyduj się na usługi firmy Espedycja!

Rynek e-sprzedaży rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego warto zainwestować w handel internetowy. Jeśli Ty również pragniesz zdobyć nowych klientów w ten sposób i szukasz sprawdzonego, wiarygodnego przewoźnika, sprawdź naszą ofertę. Zorganizujemy dla Ciebie transport krajowy i międzynarodowy na najwyższym poziomie.

Powrót

Czym jest transport LTL? Podpowiadamy!

19.09.2023
Transport LTL to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na przewóz przesyłek drobnicowych. Sprawdź, na czym polega oraz poznaj wszystkie możliwości....
CZYTAJ

W jakich sytuacjach przewoźnik może odmówić załadunku? Podpowiadamy!

05.09.2023
Niewłaściwe opakowanie lub brak dokumentów to najczęstsze powody odmowy transportu. Sprawdź, jak przygotować przesyłkę do bezproblemowego nadania. ...
CZYTAJ

Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu przewoźnika?

19.08.2023
OCP to polisa ubezpieczeniowa dedykowana przewoźnikom. Poznaj szczegółowy zakres jej obowiązywania oraz sytuacje, w których jest niezbędna....
CZYTAJ
Archiwum