Transport Palet

15-12-2022

Tania wysyłka palet, transport paletowy, przesyłki kurierskie – przewóz i spedycja

Chcesz nadać bezpiecznie duże paczki? Interesują Cię tanie przesyłki kurierskie paletowe? Za pośrednictwem naszej firmy spedycyjno transportowej wyszukasz najlepszych przewoźników, którzy zrealizują Twoje zlecenie w kraju i za granicą. Taka wysyłka jest usługą, z jakiej mogą skorzystać zarówno klienci prywatni, jak i przedsiębiorstwa czy instytucje. Proponowana przez nas spedycja obejmuje przewóz różnych towarów. Organizujemy cały procesu dostarczenia palety – od dopasowania pojazdu, poprzez doradztwo w zakresie transportu ładunków, na ich rozładunku kończąc.

Bez względu na to, jaka firma kurierska zapewni Ci tani transport paletowy, będziesz mógł na bieżąco online śledzić drogę, którą przemierza Twoja przesyłka. Zarówno nadawca, jak i odbiorca paczki wiedzą, kiedy dokładnie nastąpi doręczenie. Dzięki temu nabywca może bez problemu zorganizować sobie w danym terminie pomoc w rozładunku towaru. Jest to szczególne ułatwienie przy ładunkach o wyjątkowo dużych gabarytach. Zazwyczaj firmy kurierskie proponujące wysyłki paletowe realizują je w ciągu kilku dni roboczych.

Wysyłka palety kurierem

Na czym polega ta usługa? To inaczej przesyłka na palecie – wytrzymałej, drewnianej konstrukcji, której typowe wymiary ułatwiają przewóz przedmiotów ciężkich lub o dużych rozmiarach. Takie rozwiązanie stosuje się, kiedy waga paczki przekracza tę, która jest przyjęta dla przesyłki standardowej lub niestandardowej. Jest to bardzo wygodny sposób transportu. Obejmuje załadunek i sprawne przemieszczanie towaru – przy użyciu wózka widłowego lub popularnego paleciaka.

Tego rodzaju wysyłka kurierem z reguły dotyczy przesyłek powyżej 30-50 kg (w zależności od firmy spedycyjnej) – niekoniecznie w jednej, zbiorczej paczce. Może to być również ładunek o różnej zawartości. Zazwyczaj na paletach przewożone są towary ważące od 200 do 1000 kilogramów. Określone są także rozmiary podstawy tej drewnianej konstrukcji oraz wysokość paczki.

Przesyłki kurierskie paletowe

Przeprowadzka, remont, konieczność dostarczenia zamówienia hurtowego – to tylko kilka przykładowych sytuacji, stwarzających konieczność wysyłki rzeczy o dużych gabarytach. Zwykle waga takiej przesyłki wyklucza skorzystanie z usługi standardowej paczki, więc pozostaje już tylko transport na palecie. Tego rodzaju oferty są korzystniejsze cenowo niż nadanie każdego elementu ładunku osobno. Jest to sprawdzone rozwiązanie dla podmiotów działających w branży motoryzacyjnej, budowlanej albo przemysłowej.

Firma kurierska, której zlecisz wysyłkę palety, wygeneruje etykiety transportowe i prześle na wskazany przez Ciebie adres e-mail. Twoim obowiązkiem z kolei jest wydrukowanie tych dokumentów i dołączenie ich do paczki. Zazwyczaj doręczenie przesyłki ma miejsce następnego dnia roboczego po odebraniu jej od nadawcy.

Wysyłka na palecie – transport palety

Im większy gabaryt danej przesyłki, tym rośnie ryzyko jej uszkodzenia. Dlatego ważny jest nie tylko jej prawidłowy transport, ale i właściwe zapakowanie. To czynność, która pozostaje w gestii nadawcy. Przed umieszczeniem towaru na palecie, sprawdź jej stan. Ważne, aby drewno nie było zgniłe, a deski złamane. Pudełka czy inne elementy, które zamierzasz wysłać firmą kurierską, powinny do siebie przylegać i nie mogą być pogięte. Może to grozić przechylaniem się konstrukcji na jedną ze stron w czasie przewozu.

Wszystkie rzeczy, jakie zamierzasz ustawić na podeście, nie mogą wychodzić poza obrys palety. Dodatkowo całość dokładnie owiń wielokrotnie folią stretch i zepnij pasami lub specjalnymi taśmami. Ostatnim etapem jest naklejenie listu przewozowego na paczkę – musi on znajdować się w widocznym miejscu.

Tego typu przewozy mają szereg zalet. Kurier, który odbiera już odpowiednio przygotowaną przesyłkę lub ją doręcza, bez większych problemów radzi sobie z jej załadunkiem do samochodu dostawczego lub rozładunkiem.

Szukasz podmiotu, który zajmie się transportem części samochodowych lub innych dużych przedmiotów? Jeśli masz niestandardowy towar do wysłania, skorzystaj z usługi, jaką jest spedycja paletowa! Współpracujące z nami firmy dostarczą go w uzgodnionym terminie. Tani kurier czeka na Twoje zlecenie! Zapraszamy do kontaktu

Powrót

Czym jest transport LTL? Podpowiadamy!

19.09.2023
Transport LTL to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na przewóz przesyłek drobnicowych. Sprawdź, na czym polega oraz poznaj wszystkie możliwości....
CZYTAJ

W jakich sytuacjach przewoźnik może odmówić załadunku? Podpowiadamy!

05.09.2023
Niewłaściwe opakowanie lub brak dokumentów to najczęstsze powody odmowy transportu. Sprawdź, jak przygotować przesyłkę do bezproblemowego nadania. ...
CZYTAJ

Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu przewoźnika?

19.08.2023
OCP to polisa ubezpieczeniowa dedykowana przewoźnikom. Poznaj szczegółowy zakres jej obowiązywania oraz sytuacje, w których jest niezbędna....
CZYTAJ
Archiwum