Przesyłki ponadgabarytowe

19-12-2022

Przesyłki ponadgabarytowe

Chcesz nadać towar o niestandardowych wymiarach, ważący wiele kilogramów, ale nie wiesz jak? Przesyłki ponadgabarytowe, czyli niesortowane wyślesz za pośrednictwem naszej firmy spedycyjno transportowej! Oferujemy ich transport zarówno na terenie Polski, jak i poza jej granicami. Nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo przewozu tych rzeczy. Współpracujące z nami przedsiębiorstwa kurierskie zapewniają kompleksową i profesjonalną obsługę całego procesu – od załadunku, transportu po rozładunek. Gwarantujemy, że wszystkie paczki ponadgabarytowe w idealnym stanie dotrą do miejsca docelowego.

Obsługujemy zarówno osoby prywatne, jak i podmioty prowadzące działalność gospodarczą oraz instytucje. Korzystanie z naszych usług może przynieść oszczędności na wysyłkach kurierskich. Dajemy Ci wybór różnych przewoźników, abyś mógł sam zdecydować, z czyich przewozów chcesz skorzystać.

Paczki ponadgabarytowe

Mamy wszelkie uprawnienia do pośrednictwa w obsłudze przesyłek ponadgabarytowych, czyli tych, które przekraczają dopuszczalne limity wagowe i wymiarowe. Za takie uważa się paczki, które mają powyżej 30-50 kg (w zależności od przewoźnika) lub nietypowy kształt. Co może się w nich znaleźć? Zapewniamy transport m.in.:

  • materiałów budowlanych,
  • części samochodowych,
  • mebli – w całości lub częściach,
  • sprzętu RTV czy AGD,
  • narzędzi,
  • artykułów remontowych,
  • elementów wyposażenia wnętrz o nietypowych wielkościach i kształtach,
  • urządzeń różnego rodzaju.

Ponadto gwarantujemy przewóz towaru dostarczanego zbiorczo na palecie. Za każdym razem dopasowujemy formę transportu do rodzaju ładunku. Korzystając z naszego portalu, możesz wybrać przewoźnika, który zrealizuje Twoje zlecenie. Firmy, z jakimi współpracujemy na co dzień, dysponują specjalnie przystosowanymi pojazdami z naczepami i platformami, które pozwalają im na bezpieczny transport paczek ponadgabarytowych.

Zapewniamy korzystne cenowo usługi kurierskie, które bez problemu można zamówić online. Przewoźnicy doręczają przesyłki terminowo zarówno w kraju, jak i za granicą.

Jak zorganizować wysyłkę przesyłki ponadgabarytowej?

Martwisz się o to, jak zrealizować zamówienie? Służymy wsparciem w trakcie trwania całego procesu i w każdej chwili jesteśmy do Twojej dyspozycji. Planowanie transportu paczki ponadgabarytowej zaczynasz od doboru firmy kurierskiej, która zajmie się wykonaniem Twojego zlecenia. Warto przejrzeć oferty kilku podmiotów logistycznych, ze względu na kryteria klasyfikacji tego rodzaju przesyłek. Ten sam ładunek możesz nadać w różnych cenach zależnie do wybranego przewoźnika.

Zadbaj o to, aby odpowiednio zapakować wysyłaną rzecz. Czasami nie wystarczy włożenie towaru do kartonu bądź owinięcie go folią stretch. Weź pod uwagę, że ładunki niestandardowe muszą być dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami. Skuteczną amortyzację zawartości uzyskasz, wykorzystując np. folię bąbelkową. Kartonowa osłona dodatkowo chroniona folią lub taśmą ograniczy dostęp wilgoci. Pamiętaj, że w odpowiednim miejscu należy też nakleić list przewozowy – zgodnie z wytycznymi kuriera.

Paczki ponadgabarytowe powinny być tak przygotowane, aby umożliwiały bezproblemowe chwycenie, jeśli ich ciężar na to pozwala. W przypadku przesyłek o dużej masie stosuje się specjalistyczne rozwiązania takie jak palety i wózki. Zazwyczaj firmy kurierskie decydują się na transport towarów na tych pierwszych, bo jest to bezpieczniejsza i łatwiejsza forma przewozu.

Zrealizuj zamówienie w kraju lub za granicą!

Przy zamawianiu online usług firmy logistycznej podaj adres odbioru i nadania. Twoje zlecenie może być zrealizowane na terenie kraju, jak i w różnych zakątkach świata. W formularzu uwzględnij również zawartość przesyłki ponadgabarytowej oraz czy chcesz ją dodatkowo ubezpieczyć. W każdej chwili będziesz mógł ją śledzić na naszym portalu. Wpisz tylko w odpowiednim polu numer, jaki został jej nadany.

Jeśli chcesz wysłać rzecz, która ma nietradycyjne kształty czy wymiary albo przekracza maksymalną wagę, jaką określił dany kurier, zrób to za pośrednictwem naszej firmy! Na stronie bez problemu znajdziesz przewoźnika, który zawiezie ją pod wskazany przez Ciebie adres! Jeżeli nie jesteś pewien, jak zakwalifikować swoją przesyłkę lub w jaki sposób ją spakować, w każdej chwili możesz się z nami skontaktować!

Powrót

Czym jest transport LTL? Podpowiadamy!

19.09.2023
Transport LTL to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na przewóz przesyłek drobnicowych. Sprawdź, na czym polega oraz poznaj wszystkie możliwości....
CZYTAJ

W jakich sytuacjach przewoźnik może odmówić załadunku? Podpowiadamy!

05.09.2023
Niewłaściwe opakowanie lub brak dokumentów to najczęstsze powody odmowy transportu. Sprawdź, jak przygotować przesyłkę do bezproblemowego nadania. ...
CZYTAJ

Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu przewoźnika?

19.08.2023
OCP to polisa ubezpieczeniowa dedykowana przewoźnikom. Poznaj szczegółowy zakres jej obowiązywania oraz sytuacje, w których jest niezbędna....
CZYTAJ
Archiwum